Aktualności

 #Razemdlaszpitali – pomoc spółek Grupy VINCI  

Spółki Grupy VINCI zapewniają posiłki dla medyków na pierwszej linii frontu w walce z COVID 19

Czwarta i ostatnia w tym roku odsłona akcji #Razemdlaszpitali to przekazanie darmowych posiłków dla medyków na pierwszej linii frontu   w walce z Covid-19.

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie dziedziny naszego życia. Najbardziej jednak dotknęła personel medyczny, a przecież to od ich zaangażowania, determinacji i poświęcenia,  zależy nasze życie i zdrowie. W tym trudnym czasie życzliwe gesty mają wielką moc. Dlatego chcieliśmy po raz kolejny, okazać naszą solidarność  z pracownikami służby zdrowia. Ciepłe, pełnowartościowe posiłki regeneracyjne trafiły na przełomie listopada i grudnia do lekarzy, pielęgniarek i ratowników ze szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie. W ten sposób spółki Grupy VINCI w Polsce dziękują i wyrażają ogromne uznanie dla zaangażowania     i heroizmu personelu medycznego.

 

Wszystkie odsłony akcji charytatywnej

Od marca tego roku, w ramach akcji #Razemdlaszpitali  pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej. Nasza pomoc obejmowała przekazanie środków ochrony osobistej (maseczki, rękawice, przyłbice) oraz darowiznę sześciu respiratorów do szpitali w Warszawie, Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i  Bydgoszczy. W imieniu 12 spółek VINCI, tj.: Warbud, Eurovia Polska, ATEM-Polska, Menard, ETF Polska, Soletanche Polska, Calanbau-TPI, Freyssinet Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobilier Polska, Axians Networks Poland, Remea –  akcję koordynowała Fundacja Warbud – Warto Pomagać.

 

 #Razemdlaszpitali – pomoc spółek Grupy VINCI  

Druga fala epidemii SARS-CoV-2 nadeszła, dlatego akcja #Razemdlaszpitali trwa i nie ustaje w pomocy najbardziej potrzebującym zarażonym wirusem. Dziękujemy @VINCI i @FondationVINCIpourlaCité za przekazanie niezbędnych środków. Dzięki tym funduszom spółki Grupy @VINCI działające w Polsce, mogły zakupić sześć wysokiej klasy respiratorów, niezbędnych polskim medykom w walce o zdrowie i życie pacjentów chorych na #covid19.

Respiratory trafiły do sześciu szpitali – w Warszawie, Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Bydgoszczy,. Od marca do września pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej.

-Przekazując darowiznę, chcemy wesprzeć i  podziękować lekarzom, którzy czuwają nad naszym zdrowiem i są na pierwszej linii frontu w walce z  #covid19 .

 

#Razemdlaszpitali – pomoc spółek Grupy VINCI  

Grono firm zaangażowanych w pomoc szpitalom powiększa się o kolejne pięć spółek należących do Grupy VINCI.

Walka medyków z COVID-19 trwa. Celem akcji jest kontynuacja pomocy dla placówek i personelu medycznego na pierwszej linii frontu. Po raz kolejny dostarczyliśmy paczki z najbardziej potrzebnymi środkami ochrony dla służby zdrowia. Tym razem przekazaliśmy 6 tysięcy atestowanych maseczek typu FFP2 – powiedział Jakub Saloni, Prezes Zarządu Menard Polska Sp. z o.o. i Przewodniczący Clubu Pivot Poland, zrzeszającego spółki z kapitałem VINCI działające na terenie naszego kraju.

Maseczki dotarły do ośmiu szpitali – czterech warszawskich i czterech spoza stolicy: Zabrza, Tych, Legnicy i Bydgoszczy. Od marca do maja pomogliśmy już w sumie 29 placówkom w 20 miastach Polski. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej.

Działania, które podjęliśmy w gronie 12 spółek, tj.:ATEM-Polska, Actemium Poland, Calanbau TPI, ETF Polska, Eurovia Polska, Freyssinet Polska, Menard, REMEA, Soletanche Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobiler Polska, Warbud są dowodem na to, że solidarnie współpracując można skutecznie nieść pomoc potrzebującym – dodała Agnieszka Wąsowska, Członek Zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynator akcji.

 

 

 
 #Razemdlaszpitali – pomoc spółek Grupy VINCI  
 

W obliczu  rozpaczliwych apeli personelu i placówek medycznych o pomoc w walce z wirusem COVID-19, nie mogliśmy pozostać  obojętni.

Postanowiliśmy połączyć siły i wesprzeć najbardziej potrzebujące jednostki medyczne, finansując zakup newralgicznych środków ochrony indywidualnej. 

Pomoc dotarła do 21 placówek medycznych w 16 miastach Polski, m.in. Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Toruniu, Gdańsku czy Katowicach. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej znajdujące się w niezwykle ciężkiej sytuacji.

Za kwotę ponad 250 tys. PLN wspólnie zakupiliśmy:

  • 30.000 szt. maseczek chirurgicznych,
  • 3 000 litrów płynu do dezynfekcji,
  • 1630 szt. przyłbic ochronnych oraz
  • 570 paczek rękawic ochronnych.

Inicjatywa ATEM-Polska, Axians Networks Poland, Eurovia Polska, Freyssinet Polska, Menard Polska, Soletanche Polska, VINCI Immobilier Polska oraz Warbud SA, to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez specjalistyczne szpitale i jednostki medyczne w całym kraju.

 

W dniach 24-27.09.2019 wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, które odbyły się w Amber Expo w Gdańsku. Kolejny raz wspieraliśmy rozwój rynku kolejowego oferując nowoczesne rozwiązania ICT dla kolei. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, którzy bardzo licznie stawili się podczas każdego dnia wystawy. Szczególnie cieszyły nas wizyty naszych klientów, którzy korzystają z rozwiązań naszej firmy.

Od 18 do 21 września mieliśmy swoje stoisko na targach InnoTrans, które odbywały się w Berlinie, gdzie prezentowaliśmy swoją ofertę dla klientów i partnerów biznesowych. Nasze stoisko w czasie targów odwiedziło około 130 osób, a wśród nich wiele osób z zarządów firm z którymi współpracujemy obecnie lub tą współpracę zamierzamy nawiązać.