• Rafako
  Klient
 • styczeń, 2015
  data realizacji
 • Infor LN
  technologie

Projekt wykonany przez Axiams na potrzeby firmy Rafako to przykład realizacji z zakresu wdrażania systemów klasy ERP. Polegał na migracji używanego do tej pory przez Klienta systemu Infor LN do najnowszej wersji, przy jednoczesnej optymalizacji obsługiwanych procesów. Zmiana była związana z rozwojem firmy i nowymi oczekiwaniami dotyczącymi oprogramowania informatycznego obsługującego spółkę.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Spółka dostarczyła kotły dla większości krajowych elektrowni zawodowych oraz dla setki jednostek energetyki przemysłowej w Polsce. Od 1998 r. spółka korzysta z systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa wspieranego przez Axians. W celu lepszego wykorzystania możliwości i narzędzi, które oferują nowe wersje oprogramowania, firma podjęła decyzję o migracji. Proces aktualizacji systemu ERP Infor LN postanowiono połączyć z optymalizacją dotychczasowych procedur, a także z uruchomieniem zintegrowanej obsługi nowych procesów biznesowych.

W ankietach po ukończonym projekcie aż 90% użytkowników kluczowych po stronie Rafako wskazało na wyraźne korzyści z aktualizacji systemu.

Korzyści dla klienta

 • Optymalizacja i korekta struktury informacji przechowywanych w systemie ERP. Uporządkowanie m.in. katalogu kontrahentów i pozycji asortymentowych.
 • Uproszczenie konfiguracji oprogramowania. Eliminacja części indywidualnych raportów i własnych kastomizacji, które zastąpiono rozwiązaniami organizacyjnymi oraz nowymi standardowymi funkcjonalnościami dostępnymi w systemie.
 • Zwiększenie bezpieczeństwa systemów informacyjnych. Zapewnienie dłuższego okresu technicznego wsparcia przez producenta dzięki zmianie wersji systemu na najnowszą.
 • Zwiększenie ergonomii pracy. Dostęp do systemu przez przeglądarkę internetową, możliwość filtrowania i warunkowego formatowania danych, łatwe generowanie raportów bezpośrednio do plików MS Excel i Word itd.
 • Uzyskanie lepszych narzędzi informatycznych do codziennej pracy. Wygodne kastomizacje i personalizacje, bardziej efektywne narzędzia programistyczne, wygodniejsza administracja systemem, szerokie możliwości integracji poprzez szynę danych.

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu?

Zostaw nam swój adres e-mail, a my prześlemy Ci więcej szczegółów.

Napisz do nas

Zobacz podobne projekty