21–23 czerwca 2022 r. odbyła się 42 SAMBA – Konferencja Użytkowników Infor LN/BAAN, po raz pierwszy w trybie hybrydowym (pierwsze 2 dni stacjonarnie, ostatni zdalnie). W spotkaniu wzięło udział ok. 250 osób z 58 firm.

Stacjonarna część XLII Konferencji Użytkowników Infor LN/BAAN odbyła się w podkrakowskiej Wieliczce oraz w Dobczycach, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny Współgospodarza wydarzenia: firmy ES-System (Grupa Glamox), projektanta i producenta systemów oświetleniowych z realizacjami na całym świecie, w tym w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Bardzo ważnym aspektem każdej naszej konferencji SAMBA jest networking. W tym roku każdy uczestnik otrzymał od nas zestaw karteczek pełniących rolę wizytówek, którymi należało wymieniać się z pozostałymi osobami, tak aby zebrać jak największą liczbę kontaktów (jedno­cześnie poznając się nawzajem: samo zebranie karteczek nie wystarczało!). W połowie wieczoru wyłoniliśmy finalistów w trzech kategoriach (Użytkownicy, Axians, Infor), którym zostały zadane pytania o zebrane przez nich kontakty. W ten sposób poznaliśmy Mistrzów i Mistrzynie Networkingu XLII SAMBY!

Program konferencji obejmował:

  • Sesję plenarną (m.in. prezentacja bieżącej strategii firm S&T i Infor oraz planów rozwoju LN),
  • Godzinę konsultanta,
  • Zwiedzanie kopalni w Wieliczce, w której odbyła się gala z nagrodami za najlepsze projekty i jubileusze współpracy (15, 20 i 30 lat),
  • Praktyczne warsztaty: optymalizacja planowania przy pomocy narzędzi APS, nowości funkcjonalne w finansach Infor LN, wyzwania związane z wdrożeniem KSeF oraz prezentacja nowego rozwiązania KSeF na przykładzie Infor LN FP7, różnice 10.5-10.7 w finansach oraz w logistyce i fakturowaniu, nowe panele wysyłek w LN 10.7, proste modyfikacje w Factory Track, tworzenie Extension do BOD-ów,
  • Wizytę studyjną w zakładzie produkcyjnym współgospodarza konferencji: firmy ES-System (Grupa Glamox) w Dobczycach.

Podczas konferencji dyrektorka Segmentu INFOR – Agnieszka Małachowska przedstawiła osobiście naszym gościom kluczowych reprezentantów zespołu Axians. Na scenie pojawili się kolejno nasz super TEAM: Paweł Kania (szef działu wdrożeń), Paweł Kaczyński (odpowiedzialny za support i dewelopment), Maciej Sitko (kierujący rozwojem produktów), Paweł Ciupik (zarządzający wsparciem na etapie projektowania architektury wdrożeń), Robert Klingiert (odpowiedzialny za wsparcie techniczne).

Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie współgospodarza tegorocznej SAMBY – firmy ES-System, prezentacji dokonali panowie Mirosław Butryn i Piotr Orłowski. Następnie przedstawiciele firmy Infor Mariusz Siwek, Coen Decnop i Marina ter Haar zaprezentowali nowe rozwiązania i zmiany w strategii kluczowego partnera technologicznego oraz jednego z największych producentów rozwiązań klasy ERP. Po sesji plenarnej rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana przez klientów godzina konsultanta. Wszędzie widać było grupki użytkowników i konsultantów Axians pochylonych nad monitorami, nad filiżanką herbaty, a czasem po prostu nad trudami rozmowy… Brakowało nam tych bezpośrednich spotkań w trakcie pandemii!

Zwiedzanie zakończyło się kolacją 135 metrów pod ziemią, gdzie odbyła się też tradycyjna gala z nagrodami: za najciekawsze projekty zakończone w ostatnim czasie (SIPMA, ES-System) oraz za jubileusz współpracy. Nagrodzony został m.in. projekt migracji do LN 10.7 w firmie SIPMA, o którym szerzej mogliście przeczytać w poprzednim newsletterze. Jury doceniło bardzo dużą samodzielność zespołu klienta podczas realizacji. Kolejna statuetka trafiła do ES-System za wdrożenie LN 10.7, będące częścią międzynarodowego projektu, którego celem było uruchomienie systemu w Polsce jako kolejnej lokalizacji, gdzie Grupa Glamox używa LN. Podczas gali świętowaliśmy też jubileusze długoletniej współpracy: z Pawłem Kanią z Axians (15 lat), firmą Indykpol (ponad 20 lat) i z Przemkiem Domańskim (już ponad 30 lat!).

Drugi dzień SAMBY rozpoczął się od warsztatów. Te same warsztaty, choć zdalne, odbywały się też trzeciego dnia. Była okazja zapoznać się z nowościami w LN (m.in. KSeF), różnicami między wersjami 10.5-10.7 (w nawiązaniu do nagród za projekty), metodami optymalizacji planowania, a także tematami technicznymi, takimi jak BOD dla Extension czy modyfikacje Factory Track.

A o co chodziło z kaskami na zdjęciu po lewej stronie? Otóż były to kaski, które nosiliśmy podczas wizyty studyjnej w dobczyckim zakładzie ES-System. Przez zakład przewinęła się prawie setka gości w czterech grupach. Po fabryce oprowadzało nas trzech przewodników ze strony firmy: panowie Rafał Pilch, Marcin Perczyński i Jacek Woźniak. Dzięki nim wizyta była bardzo ciekawa; dowiedzieliśmy się, że produkcja oprawy oświetleniowej wcale nie jest tak prosta, jak by się zdawało! Przykładowo, do testów lamp morskich potrzebny jest specjalny tunel i mocny kombinezon ochronny… Przy okazji przedstawili świetną referencję systemu Infor LN i Infor Factory Track.

W pierwszych dniach po konferencji zebraliśmy opinie od ponad setki uczestników. Cieszymy się też z bardzo wysokich not, jakie w ankietach wystawili nasi Goście: średnia ocena wszystkich punktów programu: 4,60.

Galeria zdjęć

Zobacz pozostałe aktualności