W maju podczas wydarzenia Fortinet Tech Workshop Channel Wiosna 2024 Karol Kapelewski z firmy Axians został wyróżniony przez Fortinet za największe wdrożenie produktu FortiEDR typu on-premise w Polsce. Zostało ono zrealizowane w Prokuraturze Krajowej.

W Axians pracuje zespół blisko 600 ekspertów IT certyfikowanych w ponad 40 najlepszych na świecie technologiach ICT. W maju jeden z naszych specjalistów w obszarze cyberbezpieczeństwa odebrał nagrodę za przeprowadzenie największego w Polsce wdrożenia FortiEDR w trybie on-premise – w infrastrukturze fizycznej. Projekt został zrealizowany dla Prokuratury Krajowej, instytucji newralgicznej dla funkcjonowania krajowego wymiaru sprawiedliwości i będącej szczególnym obiektem ataków cyberprzestępców.

 

Technologia EDR (Endpoint Detection and Response) odpowiada za monitorowanie punktów końcowych takich jak komputery, serwery czy urządzenia mobilne i reagowanie na zagrożenia, które mogą naruszyć ich bezpieczeństwo. Wdrożenie EDR w Prokuraturze Krajowej pomaga tej instytucji w ochronie wrażliwych danych przetwarzanych przez nią, podnosi poziom ochrony przed atakami cybernetycznymi, umożliwia szczegółową analizę ewentualnych incydentów i wspiera proaktywne zarządzanie zagrożeniami oraz adresowanie wymogów prawnych związanych z ochroną danych czy bezpieczeństwa informacji.

Axians ma pod opieką szereg klientów, którzy korzystają z szerokiego zakresu usług cybersecurity – od dedykowanych NOC/SOC monitorujących sieć przez całą dobę, przez sprzęt od renomowanych dostawców, a kończąc na usługach konsultingowych.

Zobacz pozostałe aktualności