System e-Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19, działający w ramach współtworzonej przez Axians Platformy e-Zdrowie, wyróżniony został nagrodą Digital Excellence.

Tegoroczną nagrodę Digital Excellence odebrało Centrum e-Zdrowia. Jurorzy docenili system e-Rejestracja, służący do zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Oprogramowanie wyróżnione zostało za najlepszy projekt mający na celu dostarczenie kompleksowego i innowacyjnego doświadczenia klientów.

System e-Rejestracja digitalizuje wszystkie procesy związane ze szczepieniem oraz pozwala na elastyczne wprowadzanie modyfikacji, wynikających z dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej. Składa się on z trzech aplikacji, które umożliwiają samodzielne zapisanie się pacjenta na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta oraz mojeIKP, obsługę zgłoszeń telefonicznych przez pracowników infolinii 989, jak i zarządzanie kalendarzem wizyt szczepiennych, ich umawianie i realizację bezpośrednio przez pracowników punktów.

e-Rejestrację uruchomiono już po 30 dniach od rozpoczęcia prac. Obecnie jest w niej zarejestrowanych ponad 33 mln wizyt oraz ponad 100 tys. kont użytkowników obsługujących system z ponad 8 700 punktów szczepień.

Digital Excellence Awards to konkurs, który co roku wyróżnia najlepszych z najlepszych liderów przemian cyfrowych i przyznaje tytuły Digital Excellence of the Year. Nagrodzone zostały firmy i projekty, które skutecznie przeprowadziły proces transformacji cyfrowej oraz wskażą jego rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Kategoria Customer Experience nagradza projekty transformacyjne oparte na nowoczesnych technologiach, mające na celu dostarczenie kompleksowego i innowacyjnego doświadczenia klientów.

Axians w Polsce jest 3. największym dostawcą usług IT dla sektora administracji publicznej w Polsce (według rankingu ITwiz Best100 2020). Firma współpracuje m.in. z takimi instytucjami jak Centrum e-Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości, Urząd Dozoru Technicznego, Urząd Patentowy czy Polska Grupa Zbrojeniowa.

Zobacz pozostałe aktualności