10 sierpnia 2022 r. dotychczasowy właściciel polskich spółek S&T– Grupa Kontron AG (dawniej S&T AG) – poinformowała o sprzedaży znacznej części biznesu usług IT do VINCI Energies SA.

Umowa obejmuje firmy S&T działające na terenie Niemiec, Szwajcarii, Polski, a także w ośmiu innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Realizacja transakcji jest uzależniona od uzyskania odpowiednich zgód antymonopolowych, których pozyskania Grupa Kontron AG spodziewa się w ostatnich miesiącach bieżącego roku.

O Grupie VINCI Energies

Grupa VINCI Energies prowadzi swoją działalność w 57 krajach, zatrudnia ponad 85 tys. pracowników w 1800 jednostkach biznesowych, oferujących usługi w zakresie projektowania, finansowania i budowy infrastruktury informatycznej, komunikacyjnej, energetycznej i hydrotechnicznej. Na rynku polskim VINCI Energies koncentruje się na usługach ICT (Information and Communication Technology) oraz rozwiązaniach dla przemysłu. Koncern działa w obszarach telekomunikacji, elektroenergetyki, ochrony informacji, budownictwa, przemysłu, infrastruktury użyteczności publicznej oraz służby zdrowia.

VINCI Energies skupia usługi telekomunikacyjne i IT pod marką Axians, która oferuje szeroki zakres rozwiązań teleinformatycznych zarówno dla przedsiębiorstw, jak i instytucji publicznych. Równocześnie jednak, zgodnie z ustaleniami umowy sprzedaży, Grupa VINCI Energies nabyła prawo do używania nazwy i logotypu Axians przez 2 lata od momentu zamknięcia transakcji.

We wszystkich spółkach S&T w Polsce kadra managerska pozostaje niezmienna. Osoby zarządzające projektami na rzecz naszych polskich klientów nadal będą odpowiadać za ich prawidłową i rzetelną realizację.

Więcej na temat samej transakcji znajdziecie Państwo w komunikatach prasowych Grupy Kontron AG oraz VINCI Energies.

 

Zobacz pozostałe aktualności