W dniach 9-10 kwietnia gościliśmy w austriackich Alpach na wyjątkowym spotkaniu. Pełno dobrej energii, rozmowy o zrealizowanych projektach i innowacjach przed nami – tak można w skrócie podsumować spotkanie jednostek biznesowych VINCI Energies zajmujących się obszarem IT w regionie CEE i Bałkanów.

Spotkanie jednostek biznesowych VINCI Energies działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach zgromadziło ponad 100 osób z 11 krajów (Albanii, Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Niemiec, Kosowa, Macedonii Północnej, Polski, Serbii i Słowacji). W austriackich Alpach, tuż nad Jeziorem Wolfganga uczestnicy zostali powitani przez Burima Mirakaja, dyrektora generalnego VINCI Energies ICT na region DACH i CEE. Następnym punktem programu było wystąpienie Jensa Beiera (Business Area Manager CEE ICT Central), Zorana Olujica (Business Area Manager CEE ICT Southeast) i Bernharda Leitnera (Business Area Manager CEE ICT Austria), którzy zarysowali strategię rozwoju marki Axians w regionie oraz omówili potencjał rynkowy i istniejące struktury, szczególnie w kontekście międzynarodowej synergii.

Istotnym elementem konwencji było także przybliżenie uczestnikom najciekawszych projektów  z regionu CEE. Każdy kraj miał okazję przedstawić dwa case studies. Polski zespół zaprezentował nasze rozwiązania w obszarze cybersecurity as a service, wdrożone w sektorze utilities, jak również nasz wieloletni projekt realizowany z firmą Euronet w zakresie utrzymania ich sieci bankomatowej w całej Europie.

Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się ze strategią marki Axians w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz prelekcją o wspólnym wypracowywaniu innowacji. Kolejnym punktem agendy były wspólne warsztaty, których celem było wypracowanie  dodatkowych synergii w obszarze cyberbezpieczeństwa, własnych rozwiązań aplikacyjnych, czy zarządzaniu  relacjami z klientami międzynarodowymi. Na koniec konwencji na scenę zostali zaproszeni  przedstawiciele najmłodszego pokolenia pracowników Axians z całego regionu. Mieli oni okazję opowiedzieć nieco o tym, jak widzą przyszłość i jak się rozwijają w obrębie firmy.

Zobacz pozostałe aktualności