Kolejna edycja Konferencji Użytkowników Infor LN/Baan SAMBA zakończyła się sukcesem! Wzięło w niej udział prawie 300 ekspertów z 70 firm.

Uczestnicy organizowanych przez Axians konferencji SAMBA w kolejnych przeprowadzonych przez nas ankietach coraz bardziej skłaniają się do opinii, że świat po końcu pandemii już nie wróci w stare tory. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Przez jubileuszową SAMBĘ XL (już czterdziestą!) przewinęło się 286 managerów i specjalistów z 70 firm użytkujących systemy Infor LN/Baan. Dziesięć warsztatów przeprowadzonych drugiego dnia SAMBY odnotowało średnią frekwencję po 80 i maksymalną 145 uczestników. W tradycyjnym trybie trudne byłoby przeprowadzenie efektywnych warsztatów dla tak licznego grona.

W SAMBIE XL wzięło udział również 69 osób ze strony Axians – poza grupą prowadzących były to przede wszystkim osoby, które uczestniczyły w konferencji jako słuchacze. Nie tylko nasi Klienci, ale i konsultanci Axians masowo korzystali z przygotowanych warsztatów, przysłuchiwali się niedostępnym publicznie prezentacjom Inforu czy dyskusji panelowej „Szybciej, wyżej, zwinniej”. Paneliści – managerowie z firm użytkujących Infor LN (AIC, MESKO), szef firmy doradczej Brainstorm i specjaliści z Axians dyskutowali o tym, jak ulepszyć organizację oraz system ERP.

W trakcie konferencji nagrodziliśmy również najciekawsze projekty minionego okresu (PCO, PGZ, ITM), świętowaliśmy 20 lat (a czasami i więcej) współpracy z firmą ITM, z Radkiem Zacharewiczem i Staszkiem Reczyńskim. Swój moment miał też Tomek Tomala, jako przedstawiciel młodego pokolenia konsultantów Axians i czwórki debiutantów SAMBOWYCH.

Wizyta studyjna w firmie Technokabel SA

Osobną historią był współgospodarz – firma Technokabel SA – wieloletni użytkownik systemów Infor LN/Baan w coraz to nowszych wersjach. Zaczęło się od otwarcia SAMBY. Zamiast tradycyjnego przecinania wstęgi, rurki czy pasa amunicyjnego tym razem łączyliśmy… grube, 48-przewodowe kable. Po ostatnim podłączeniu kabli przez panią Prezes Annę Germatę prąd popłynął i serce SAMBY zaczęło bić.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora Remigiusza Łagodzkiego na zdalną wizytę w zakładzie produkcyjnym w Szreńsku w czasie rzeczywistym. Kamera transmitująca obraz do uczestników SAMBY podążała za specjalistą-technologiem odkrywającym tajniki produkcji kabli (Cezary Kaliszewski), a szef IT (Dariusz Pełka) i nasz świetnie znający wdrożenie konsultant (Szczepan Filipowski) opisali na przykładach sposób użycia systemu Infor LN w firmie. W realu trudno byłoby wszystkim 200 gościom wejść do środka maszyn, dokładnie zobaczyć ekrany czy nawet dobrze wszystko usłyszeć w huku hali produkcyjnej.

Na koniec dowiedzieliśmy się, co ma wspólnego Technokabel z wulkanem Nyiragongo. Zobaczyliśmy, w jaki sposób przeprowadzane są próby ogniowe kabli i światłowodów. Technokabel produkuje, przy pomocy systemu Infor LN, światłowody wytrzymujące 120 minut w temperaturze 800°C – żar w czasie prób dochodzi do 1100°C. Porównać to można do temperatury największego na świecie czynnego jeziora płynnej lawy – 500–900°C. I w takich warunkach kable Technokabla mogą przez znaczny czas wciąż działać.

Na ten moment zebraliśmy już ponad 150 ankiet z opiniami o konferencji od jej uczestników – naszych Klientów.

Opinie uczestników

– Dla mnie korzystna była forma online. Mogłam połączyć się jednego dnia z domu, a drugiego z biura, bez konieczności wyjazdu. 🙂 Genialna wizyta studyjna – coś wspaniałego, gratulacje dla firmy Technokabel! Takiego poziomu na SAMBIE jeszcze nie było! Super formuła konferencji, z przerwą na kawę/herbatę, z możliwością sprawdzenia się w ankietach.

Konsultanci przeprowadzający konferencję byli bardzo sympatyczni. Uważam, że na warsztatach nie powinno być zaawansowanej teorii i większość konsultantów faktycznie dużo rzeczy pokazywała w LN-ie, co bardzo doceniam. Bardzo dziękuję organizatorom za te dwa dni, które przygotowane były z pełnym profesjonalizmem i to było naprawdę widać. 🙂

Klienci bardzo wysoko ocenili wszystkie aspekty konferencji, ze średnią oceną 4,56 i ogólnym wrażeniem 4,66 (w skali do 5), choć pojawiały się też głosy tęsknoty za tradycyjnymi spotkaniami w realu i możliwością porozmawiania przy kawie/herbacie/wodzie/innych napitkach.

Opinie uczestników

– Osobiście bardzo lubię SAMBĘ i czekam na kolejną 🙂 Najbardziej jednak na taką prawdziwą – nie przez internet – ponieważ przez sprawy bieżące – pilne telefony, nagłe problemy – momentami trudno było mi się skoncentrować na treści warsztatów. 🙁

Teraz czeka nas kolejne wyzwanie – przymierzenie się do konferencji hybrydowej – połączenia najlepszego ze świata fizycznego i wirtualnego. Zapraszamy do współpracy!

Zobacz pozostałe aktualności