Udział w konferencji SAP NOW to już u nas tradycja. W tym roku zespół aplikacji biznesowych gościł w Sopocie w dniach 09-11 października. Było to pierwsze nasze spotkanie z użytkownikami systemu SAP, w którym uczestniczyliśmy po zmianie nazwy z S&T na Axians.

Axians (dawnej S&T) od ponad 10 lat współpracuje z SAP i ma status Złotego Partnera tej firmy. Nie mogło nas więc zabraknąć na największym branżowym wydarzeniu roku, jaką jest coroczna konferencja SAP NOW. W tym roku motywem przewodnim eventu był „Kurs na EKOnomię”, czyli połączenie kwestii gospodarczych ze środowiskowymi.

Jako Partner konferencji, Axians było odpowiedzialne za dedykowaną strefę – Wyspa danych: Współrzędne Twojego biznesu. Była ona świetną okazją do odświeżenia kontaktów z Partnerami i Klientami, a także zaprezentowania marki Axians, pod którą działamy od września. Z uczestnikami wydarzenia mieliśmy okazję podzielić się sporą ilością wiedzy i gotowych rozwiązań wykorzystujących SAP Business Technology Platform. Pokazaliśmy możliwość łączenia w jednym, ujednoliconym środowisku różnych funkcjonalności: sztucznej inteligencji, projektowania aplikacji, automatyzacji i integracji.

 

Goście wydarzenia mieli również możliwość przetestowania w praktyce aplikacji Axians opartej na usługach SAP BTP, która została zaprojektowana i zrealizowana specjalnie na okazję SAP NOW. Znakomitym uzupełnieniem były rozwiązania SAP Analytics Cloud i SAP Datasphere, dzięki którym pokazaliśmy w jaki sposób możemy dokonać analityki danych w czasie rzeczywistym, aby zoptymalizować działanie i ponoszone koszty.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się rozwiązanie Axians NEO Suite, służące do zarządzania serwisem i konserwacją urządzeń, w ramach którego inteligentnie łączymy wszystkie podmioty zaangażowane w proces: techników, dyspozytorów, klientów, podwykonawców i maszyny. Przedstawialiśmy aplikacje, które mogą korzystać z usług SAP BTP:

  • NEO Schedule pomaga w harmonogramowaniu właściwych zasobów w odpowiednim miejscu i czasie.
  • NEO Insight zapewnia informacje i analizę w czasie rzeczywisty dzięki gotowym kokpitom MTTR oraz możliwościom tworzenia własnych.

 

Nasze stanowisko odwiedził m.in. prof. Grzegorz W. Kołodko, jeden z gości specjalnych wydarzenia. Wśród ekspertów konferencji SAP NOW znaleźli się również: Alicja Defratyka, Jarosław Kuźniar czy Zuzanna Mikołajczyk. Wydarzenie poprowadziła Kamila Kalińczak.

W sumie na konferencji odbywającej się w trybie hybrydowym zarejestrowało się 2 000 uczestników, z czego ponad 800 przyjechało do Sopotu. Całe wydarzenie podzielono na 4 ścieżki tematyczne:

  • E-commerce, marketing i sprzedaż,
  • Kompleksowe podejście do łańcucha dostaw,
  • Human Resources,
  • Nowoczesne zarządzanie zakupami.

Na scenie pojawiło się 23 klientów, a nagrody SAP INNOVATION AWARDS trafiły do 12 firm.

Axians (dawniej S&T) współpracuje z SAP od ponad dekady. Wśród klientów korzystających z rozwiązań tej firmy znajdują się m.in.: Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych, Polski Komitet Normalizacyjny, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Śląski, Aquanet, ZWIK Łódź, Szczecińska Energetyka Cieplna, Polska Spółka Gazownictwa, Sanok Rubber Company, FUCH OIL CORPORATION czy PERN.

Zobacz pozostałe aktualności