W dniu 29 grudnia dotychczasowy właściciel polskich spółek Axians – Grupa kapitałowa Kontron AG (dawniej S&T AG), sfinalizowała transakcję sprzedaży znaczącej części biznesu usług IT do VINCI Energies SA.

Notowana na frankfurckiej giełdzie (w ramach indeksów zaawansowanych technologii: TecDAX® i SDAX®) Grupa kapitałowa Kontron AG zdecydowała się na sprzedaż części aktywów ze względu na wysoką wycenę, jaką uzyskała w procesie due deligence za swoje spółki integratorskie. Pozyskany w ten sposób kapitał pozwoli holdingowi zainwestować i rozwinąć usługi opierające się na technologiach IoT. Transakcja opiewająca na kwotę 392,3 mln EUR  jest jedną z największych transakcji na europejskim rynku IT. Umową zostały objęte firmy Axians działające na terenie Polski, Czech, Słowacji, Chorwacji, Serbii, Albanii, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Niemczech oraz Szwajcarii.

Grupa VINCI Energies prowadzi swoją działalność w 57 krajach, zatrudnia ponad 85 tys. pracowników w 1800 jednostkach biznesowych, oferujących usługi w zakresie projektowania, finansowania i budowy infrastruktury informatycznej, komunikacyjnej, energetycznej i hydrotechnicznej. Na rynku polskim VINCI Energies koncentruje się na usługach ICT (Information and Communication Technology) oraz rozwiązaniach dla przemysłu. Koncern działa w obszarach telekomunikacji, elektroenergetyki, ochrony informacji, budownictwa, przemysłu, infrastruktury użyteczności publicznej oraz służby zdrowia. Nowy właściciel zadeklarował włączenie spółek Axians do struktur specjalizujących się w rozwiązaniach IT, działających w Europie pod marką Axians.

Zobacz pozostałe aktualności