Kolejna odsłona #VINCICyberSecurityWeek2022 👈 dobiegła końca.
Nie tylko w ATEM-Polska Sp. z o.o. ale i całej Grupie VINCI cyberbezpieczeństwo jest jedną z kluczowych wartości
A samo #bezpieczeństwo 🔐w dzisiejszym świecie rozważamy i mierzymy w wielu aspektach:
✔potrzeb społecznych,
✔ewentualnych zagrożeń fizycznych,
✔ale również i być może przede wszystkim, ataków „wirtualnych” 💻 📲 🔒

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że konsekwencje zagrożeń wirtualnych są całkowicie rzeczywiste i mają konkretne ramy (m.in. finansowe, wizerunkowe, personalne).
Dlatego też, aby zwiększyć świadomość naszych pracowników w obszarze #CyberSecurity, a tym samym maksymalnie ograniczyć i zapobiegać występowaniu cyfrowych niebezpieczeństw, przy współpracy z WARBUD S.A. przeprowadziliśmy cykl webinarów z liderem polskiej sceny cybersec – firmą Niebezpiecznik.pl.

Webinaria są kontynuacją działań zespołów IT w ramach #CyberSecurityWeek, gdzie głównym celem jest podnoszenie świadomości dot. zagrożeń w obszarach cyfrowych zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.
Dzięki nim:
👉 poznaliśmy kulisy ataków socjotechnicznych przeprowadzonych przez zespół bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl w latach 2014-2022 w kilku polskich firmach z różnych branż;
👉dowiedzieliśmy się, które funkcje telefonów można wykorzystać w “złośliwy” sposób oraz jak twórcy aplikacji mobilnych “po cichu” wykradają dane od niczego nieświadomych użytkowników i jak wyglądają realne ataki na telefony komórkowe oraz najpopularniejsze dziś aplikacje;
👉mamy świadomość, że wszystko można zhakować, podsłuchiwać, podglądać i upublicznić!

Wszystko, co służy polepszeniu i ułatwieniu naszego życia, stanowi również podobne zagrożenie.
Ważne, by mieć tego świadomość! I my ją w ten sposób (mamy nadzieję, że skutecznie) budujemy!