Specjaliści z Biura Projektów (PMO) w Axians kolejny raz potwierdzili swoje kompetencje z zakresu zarządzania  złożonymi projektami – odnowili certyfikacje PRINCE2 i Agile. To zestaw wytycznych, których znajomość zapewnia m.in. wdrażanie oprogramowania i systemów IT  na najwyższym poziomie, zgodnie z założonym harmonogramem i budżetem, w odpowiedzi na potrzeby Klientów.

W ostatnim czasie zespół PMO Axians poszerzył swoje kompetencje, certyfikując oraz recertyfikując uprawnienia PRINCE2 Practitioner oraz Agile PM Practitioner na najwyższym poziomie.

Klienci Axians mogą liczyć na realizację ich projektów zgodnie z najwyższymi standardami. Odpowiedzialny za to jest zespół PMO, który regularnie się  podnosi i poszerza swoje kompetencje, aby być na bieżąco z trendami i skutecznie dowozić kolejne etapy nawet najbardziej złożonych realizacji. Jest to interdyscyplinarna struktura funkcjonująca odrębnie od pozostałych działów, co umożliwia prowadzenie przedsięwzięć w sposób niezależny od innych zespołów takich jak sprzedaż czy realizacje, a co za tym idzie – skupienie się na w pełni projektowym myśleniu przy kontekstowym angażowaniu praktycznie wszystkich pracowników firmy w zakresie ich kompetencji.

Więcej o skutecznym zarządzaniu projektami IT i tym, czym się różni model kaskadowy od podejścia zwinnego dowiesz się z wpisu na naszym blogu: Skuteczne zarządzanie projektami IT z Axians – Axians PL

Partnerem koordynującym proces recertyfikacji była firma Altkom Akademia, organizator kursów biznesowych i technologicznych.

Zobacz pozostałe aktualności