W najnowszym rankingu „Book of Lists 2018/2019”, firma Axians znalazła się wśród trzech największych w Polsce firm informatycznych świadczących usługi doradcze.

W najnowszym rankingu „Book of Lists 2018/2019”, przygotowanym przez tygodnik Warsaw Business Journal, firma Axians znalazła się wśród trzech największych w Polsce firm informatycznych świadczących usługi doradcze. Wysoką 4 pozycję osiągnęła także wśród producentów oprogramowania i integratorów IT. W zestawieniu były brane pod uwagę przychody ogółem za rok 2017. Firma Axians, jeden z największych i niezależnych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej, od ponad 50 lat świadczy informatyczne usługi doradcze w zakresie udoskonalania procesów technologicznych. Rok 2017 r. był dla Axians kolejnym dobrym rokiem, pod względem osiągniętych przychodów i liczby pozyskanych kontraktów. W ciągu ostatnich kilku lat spółka znacznie wzmocniła także swoją pozycję w obszarze konsultingu IT.

Axians w Polsce, w odróżnieniu od innych firm doradczych IT, oprócz wypracowywania rekomendacji, przejmuje na siebie także ciężar realizacji i wdrożenia wypracowanych rozwiązań. Wiedza naszych konsultantów nie jest wiedzą tylko teoretyczną. Ma ona bardzo praktyczny wymiar. To przede wszystkim umiejętność wybrania i skonfigurowania różnych komponentów w taki sposób, żeby zadziałały bez zakłóceń. W przypadku Axians to także szybka zdolność rozwiązywania problemów technicznych, nie tylko w wdrożeniach realizowanych przez Axians.- mówi Piotr Staszczak, prezes Axians w Polsce, jednego z największych integratorów IT działającym na rynku europejskim.

Najczęstszym powodem zatrudnienia firmy doradczej IT jest brak wystarczająco liczebnej i wykwalifikowanej kadry. Polska gospodarka rozwija się bardzo szybko i wiele firm doświadcza niespotykanej wcześniej ekspansji. Proces ten najczęściej pociąga za sobą także konieczność transformacji technologicznej i skorzystania z wiedzy ludzi o określonych specjalizacjach, których dostępność na rynku jest coraz bardziej ograniczona. Axians tylko w Polsce, zatrudnia blisko 450 specjalistów IT, biegle posługujących się zróżnicowanymi technologiami i legitymującymi się blisko 900 różnymi certyfikatami. W swoich zasobach spółka posiada ekspertów związanymi z rozwiązaniami Cisco, Hitachi, IBM, Microsoft, SAP i Infor, Dell, EMC, SAS a także wielu innych.

– Nawet najlepsze rekomendacje, na niewiele się zdadzą, jeśli nie można ich wdrożyć, ponieważ pracownicy nie posiadają niezbędnych do tego umiejętności – podkreśla prezes Staszczak. – W ciągu ostatnich kilku lat wzrosło zapotrzebowanie na złożoną analizę biznesową, w związku z dostępnością do coraz większej ilości danych, technologii, systemów. Firmy takie jak Axians mają zdecydowanie szybszy dostęp do wykwalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach IT, niezbędnych do weryfikacji i merytorycznej oceny określonego rozwiązania, niezależnie od producenta. – dodaje Piotr Staszczak.

Tegoroczna, 23. edycja Book of Lists zawiera szczegółowe dane dotyczące prawie 2 tys. firm z 8 sektorów gospodarki, w tym m.in. z obszaru finansów, informatyki, telekomunikacji oraz przemysłu.

Zobacz pozostałe aktualności