Do grona partnerów Axians dołącza firma Ciena, lider dostawców urządzeń sieciowych do transmisji optycznej, ogłosiły nawiązanie współpracy.

Niezależny integrator Axians i Ciena, światowy lider dostawców urządzeń sieciowych do transmisji optycznej, ogłosiły nawiązanie współpracy. W ramach partnerstwa technologicznego Axians rozwijać będzie w Polsce usługi z zakresu budowy inteligentnych sieci. Rozwiązania bazujące na narzędziach Ciena umożliwią kompleksową integrację tradycyjnych metod transmisji danych (TDM, Ethernet i WDM) w ramach jednej platformy infrastrukturalnej.

Nowe partnerstwo oznacza poszerzenie oferty Axians jako integratora rozwiązań technologicznych. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów Axians łączy swoje doświadczenie dotyczące opracowywania, wdrażania i serwisowania różnorodnych rozwiązań IT, z zapewnieniem najkorzystniejszych warunków zakupu wymaganego sprzętu bądź oprogramowania. Status profesjonalnego partnera Ciena, umożliwia Axians sprzedaż w Polsce nowoczesnych rozwiązań pakietowo-optycznych, a także zapewnia dostęp do dedykowanych narzędzi, niezbędnych do uzyskania nowych kompetencji wdrożeniowych. Rozwiązania bazujące na urządzeniach Ciena, pozwalają klientom na budowę elastycznych, wydajnych i wieloprotokołowych sieci transmisji danych, dedykowanym zarówno przedsiębiorcom, jak i operatorom telekomunikacyjnym.

Dzisiejsze sieci do transmisji danych stają się coraz inteligentniejsze i bardziej zróżnicowane. Firmy potrzebują nowych rozwiązań, które może szybko dostosować do zmieniającego się otoczenia. Szybki postęp technologiczny wymusza na administratorach sieci ich ciągłą modernizację. Narzędzia oferowane przez firmę Ciena, wspierają przejście od złożonych struktur stosowanych w tradycyjnych sieciach transmisji danych, do bardziej nowoczesnych, adaptacyjnych i zautomatyzowanych sieci pakietowych. Pozwalają także na szybsze aktualizacje, umożliwiając operatorom telekomunikacyjnym sprawną implementację coraz bardziej zaawansowanych usług. Rozwiązania budowane w oparciu o narzędzia Ciena, eliminują złożoność operacyjną oraz zmniejszają ogólne koszty zasilania, przestrzeni, pamięci i zdolności przetwarzania wymaganej przez rozwiązania starszego typu.

Zbudowana w oparciu elastyczną infrastrukturę, sieć adaptacyjna Ciena Adaptive Network umożliwia zarządzanie złożonym transferem danych przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury.

Ciena od ponad 25 lat jest liderem na rynku, zatrudnia blisko 6 tys. pracowników w 45 krajach na całym świecie. Firma dostarcza najlepszą w swojej kategorii technologię sieciową oraz pomaga dostawcom usług tworzyć sieci, które łatwiej można dostosować do zmieniających się wymagań użytkowników. W trakcie ponad 25 lat historii wsparła rozwój 1,5 tys. klientów i opatentowała 2 tys. własnych rozwiązań. Ciena obecna jest na rynku polskim od 2006 r.

Ciena dołączyła do grona partnerów Axians, w którym znajdują się już m.in. CISCO, DELL, Hitachi, PaloAlto, IBM, Vmware, VEEAM, SAP i Infor. Dostęp do światowej klasy narzędzi technologicznych pozwala Axians zaproponować klientom najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.

Zobacz pozostałe aktualności