Jeden z największych na świecie międzynarodowych holdingów technologicznych – Axians AG w drugim kwartale 2021 r. ponownie notuje wysoki wolumen zamówień, które po raz kolejny przewyższa zaplanowane na ten okres przychody.

Zamówienia od Klientów z sektora publicznego nadal stanowią znaczącą część operacji Grupy Axians – szczególnie ważne było zamówienie od brytyjskiego operatora infrastruktury kolejowej Network Rail na kwotę 8 mln euro oraz duże zamówienie od amerykańskiego rządu o wartości 60 mln dolarów. S&T zajmie się wsparciem komunikacji helikopterów za pomocą systemów chmury prywatnej na zlecenie Białego Domu. Dodatkowe zamówienia pozyskano również w sektorze technologii medycznych, w tym od dużej niemieckiej grupy z branży technologii medycznych w wysokości 10 mln euro.

Dla firmy Mavenir – amerykańskiego dostawcy rozwiązań komunikacyjnych – Grupa Axians opracowała zupełnie nowe rozwiązanie. Pierwszy projekt vRAN ma wartość ok. 20 mln dolarów. Skrót vRAN oznacza „virtual Radio Access Network” i jest techniczną koncepcją programowego uelastycznienia stacji bazowych radia mobilnego, która umożliwia przejście na nowe standardy bez konieczności całkowitej wymiany stacji bazowych, jak to miało miejsce w przeszłości.

5 sierpnia Międzynarodowa Grupa Technologiczna S&T, do której należą reprezentowane na polskim rynku firmy S&T Services i S&T Poland, opublikowała swój półroczny raport finansowy: raport prezentacja.

Zobacz pozostałe aktualności