W sierpniu 2021 roku do sześciu zespołów Infor dołączyło 9 osób, które mogły postawić swoje pierwsze kroki w branży IT i szkolić się przez 5 miesięcy pod czujnym okiem mentorów i mentorek z Axians.

W 2021 roku spośród 120 kandydatów, którzy się zgłosili do programu stażowego, wyłoniono 9 osób z najwyższym potencjałem. Przez kilka miesięcy specjaliści Axians z zespołów wdrożeniowych, utrzymaniowych oraz rozwoju oprogramowania wprowadzali nowe osoby w tajniki codziennej pracy z systemami ERP, pokazując, jak wygląda praca w branży IT. Nad całością programu czuwała jego koordynatorka – Anna Filipek.

Program podzielono na dwie części. Pierwsza objęła zaznajomienie stażystek i stażystów ze specyfiką pracy w Axians, podstawowe szkolenia z oprogramowania Infor, zarówno pod kątem technicznym, jak i biznesowym, uczestnictwo w grze komputerowej sprawdzającej kompetencje w trzech obszarach (definiowanie i osiąganie celów, orientacja na klienta oraz myślenie systemowe) oraz wsparcie przy jesiennej edycji SAMBY – 41 Konferencji Użytkowników Infor LN/Baan. W ramach drugiej części praktykantki i praktykanci byli już angażowani w konkretne aktywności w ramach zespołów, poznając specyfikę pracy z klientami Axians i zdobywając nowe kompetencje przy wykonywaniu praktycznych zadań.

Dzięki temu, że wszyscy rozpoczęli staż w tym samym momencie, mogli się wzajemnie poznać, nawiązać dobre relacje, wspierać wzajemnie i motywować do działania. Jednocześnie zaangażowanie się w Program Stażowy ze strony naszych doświadczonych konsultantek i konsultantów umożliwiło im rozwój i wzmocnienie kompetencji liderskich.

Zobacz pozostałe aktualności