Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.

W ramach programu cyfryzacji chorwackich szkół Axians Croatia dostarczyła rodzimym placówkom edukacyjnym ponad 90 tys. tabletów. Podstawowym celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci, a także zapewnienie sprzętu do nauczania zdalnego. Dostarczone przez Axians urządzenia wpisały się w kompleksowy proces modernizacji chorwackiego procesu nauczania w oparciu o media elektroniczne i narzędzia interaktywne.

Tablety od Axians

Wyprodukowane przez Grupę Axians tablety dla szkół wyposażone zostały w najnowsze oprogramowanie Android, wyświetlacz HD i ośmiordzeniowy procesor, pozwalające na komfortowe ich wykorzystanie podczas zdalnego procesu nauczania. Ponadto ich obudowa została specjalnie wzmocniona, aby skutecznie zapobiegać potencjalnym uszkodzeniom. Etui, w które zaopatrzone są urządzenia dla uczniów, umożliwia odpowiednie postawienie tabletu w trakcie telekonferencji. Axians Carotia nawiązała także szeroko zakrojoną współpracę z dostawcami zweryfikowanych treści edukacyjnych.

Wsparcie i cyberbezpieczeństwo w pakiecie

Urządzenia wyprodukowane przez Axians umożliwiają podłączenie z siecią WiFi lub GSM. Tablety dla placówek edukacyjnych pozwalają także na wgranie specjalnej konfiguracji funkcji „kontroli rodzicielskiej”, która blokuje treści nieprzeznaczone dla dzieci. Dodatkowym atutem jest także zainstalowane oprogramowanie do pomocy zdalnej i dedykowana do pomocy dzieciom infolinia techniczna.

Dzięki zastosowaniu jednego modelu urządzenia klient zyskuje szybsze i łatwiejsze wsparcie techniczne dla urządzenia i możliwość wykorzystania oprogramowaniem MDM (Mobile Device Managament), które pozwala na m.in. kontrolę nad wykorzystaniem urządzenia do celów edukacyjnych, zablokowanie dostępu do innych źródeł internetowych i centralne zarządzanie wszelkiego typu aktualizacjami oprogramowania i systemu operacyjnego.

Grupa Axians ma duże doświadczenie w realizacji projektów cyfryzacyjnych dla instytucji i podmiotów administracji publicznej w wielu krajach. W ciągu kilku ostatnich lat wdrożyliśmy kilkanaście dużych projektów, w efekcie których wzrosła wydajność i efektywność pracy poszczególnych jednostek centralnych. Więcej o międzynarodowych wdrożeniach S&T dla administracji rządowej»

Zobacz pozostałe aktualności