• Główny Urząd Statystyczny
    Klient
  • styczeń, 2019
    data realizacji
  • Sieci LAN, Sieć WiFi
    technologie

Firma Axians zrealizowała projekt wdrożenia urządzeń sieciowych na potrzeby modernizacji sieci LAN, stworzenia systemu monitorującego oraz bezprzewodowej sieci Wi-Fi w jednostkach podległych Głównemu Urzędowi Statystycznemu, na potrzeby projektu systemu informacyjnego statystyki publicznej.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) to urząd centralny administracji rządowej zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego oraz niektórych stron życia prywatnego. W ramach działań mających na celu modernizację własnego data center, w przetargu publicznym GUS wybrał ofertę Axians na rozbudowę infrastruktury sieci LAN w centrum przetwarzania danych. Projekt obejmował zakup i dostawę urządzeń wraz z licencjami, sprzętów i okablowania do rozbudowy infrastruktury informtycznej, a także wdrożenie narzędzi monitorujących wydajność sieci i aplikacji: Systemu Zarządzania Siecią, Systemu do Realizacji Usług Lokalizacji oraz Bezpieczeństwa w Sieci Bezprzewodowej. W ramach kontraktu zaimplementowano także  rozwiązania powalające na zarządzanie bezpiecznym dostępem do sieci (NAC). W zamówieniu uwzględnione zostały również odpowiednie szkolenia dla administratorów.

Korzyści dla klienta

  • Zwiększenie ochrony danych w sieci poprzez używanie najnowszych technologii i urządzeń,
  • Zapobieganie problemom z wyciekiem oraz szyfrowaniem danych przez osoby nieuprawnione, ich utratą i stratami biznesowymi.

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu?

Zostaw nam swój adres e-mail, a my prześlemy Ci więcej szczegółów.

Napisz do nas

Zobacz podobne projekty

Infrastruktura Data Center Instytucje rządowe i samorządowe

Rozbudowa macierzy dyskowych

Dowiedz się więcej