S&T zmieniło się w Axians. Z tej okazji posadziliśmy 535 drzew, po jednym dla każdego pracownika, który towarzyszył nam w tej ważnej dla naszej organizacji transformacji. W ten sposób powstał LAS AXIANS.

Działania proekologiczne odgrywają coraz większe znaczenie we współczesnym świecie. Intensywna działalność człowieka od lat wpływa na środowisko naturalne, co objawia się m.in. wysokimi poziomami zanieczyszczeń,  czy katastrofami żywiołowymi o niespotykanej  wcześniej skali.

Las Axians jest  nie tylko jest symbolem nowego początku, ale również wyrazem naszego wsparcia dla wszelkich działań proekologicznych. Z tego względu nawiązaliśmy współpracę z firmą Posadzimy.pl, która w naszym imieniu wykonała nasadzenia w lasach wymagających renowacji po klęskach żywiołowych lub okolicach wymagających zwiększenia ilości drzew. Sadzonki, które trafiły do gruntu w ramach naszej akcji są prawnie chronione przed ścięciem przez minimum 80-100 lat od zasadzenia.

Nasadzenia w ramach naszego lasu odbyły się w okolicach Łodzi.

Nasze drzewa  zostały zadedykowane każdej pracowniczce i każdemu pracownikowi, którzy razem z nami weszli w nową erę funkcjonowania firmy pod marką Axians. W sumie zasadziliśmy prawie 600 metrów kwadratowych nowego lasu – Lasu Axians.

 

Grupa VINCI Energies, jest szczególnie  wrażliwa na potrzeby związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Na całym świecie prowadzi działania zmierzające do redukcji zanieczyszczeń, a do 2030 roku zamierza zredukować ślad węglowy całej grupy o 40 procent, zgodnie z postanowieniami porozumienia paryskiego. Działania związane z zasadzeniem własnego lasu doskonale wpisują się w te dążenia.

Zobacz pozostałe aktualności