Usługi wsparcia serwisowego dla sprzętu Cisco mogą być realizowane zarówno przez producenta (Cisco SmartNet, Cisco Solution Support oraz Success Tracks), jak i poprzez sieć autoryzowanych partnerów (Partner Support Service).

Usługi wsparcia serwisowego dla sprzętu Cisco mogą być realizowane zarówno przez producenta (Cisco SmartNet, Cisco Solution Support oraz Success Tracks), jak i poprzez sieć autoryzowanych partnerów (Partner Support Service).

Nie. Zgodnie z polityką firmy Cisco, gwarancja jest zabezpieczeniem nierozerwalnie związanym z danym sprzętem. Obejmuje wyłącznie zastąpienie wadliwego komponentu działającym egzemplarzem. Proces wymiany gwarancyjnej zajmuje średnio ok. 10 dni. W zależności od rodzaju sprzętu, gwarancja przyznawana jest przez producenta na okres od 90 dni do 5 lat, bez możliwości jej przedłużenia. Serwis Cisco jest z kolei usługą wykupowaną na określony czas – jednorazowo od roku do pięciu lat. Obejmuje on całodobowy dostęp do certyfikowanej pomocy technicznej, możliwości wdrożenia poprawek w oprogramowaniu oraz zastąpienia niedziałającego sprzętu zgodnie z określonym w umowie SLA – np. do 2 godzin. Usługę serwisową można odnawiać do czasu ogłoszenia przez Cisco ostatniego dnia wsparcia dla danego produktu (tzw. last date of support).

Na jaki najkrótszy i jaki najdłuższy okres mogę wykupić serwis Cisco?

Zarówno serwis producenta jaki serwis parnerski może być wykupiony minimum na 12, maksymalnie na 60 miesięcy, lub do dnia last date of support, jeżeli ten występuje w ciągu 60 miesięcy od daty zakupu sprzętu.

Czym w Cisco serwis partnerski różni się od serwisu producenta?

Serwis producenta (smartnet) jest bezpośrednio dostarczany klientowi końcowemu przez firmę Cisco. Klient kontaktuje się bezpośrednio z producentem i zarządza serwisem. Serwis partnerski (PSS) to z kolei usługa świadczona przez partnera, który dostarcza ją do klienta końcowego w oparciu o wiedzę poświadczoną przez firmę Cisco. Klient końcowy kontaktuje się z partnerem, nie z producentem. Axians gwarantuje obsługę wyłącznie w języku polskim, przez polskojęzycznych inżynierów. Dodatkowo w ramach pakietów serwisowych firma Axians zapewnia doradztwo w zakresie wyboru optymalnego zakresu usług, dedykowany kontakt do obsługi technicznej oraz wsparcie Project Managera, który jest odpowiedzialny za rozliczanie i kompleksową realizację kontraktu.

Jaka jest różnica pomiędzy serwisem smartnet, serwisem partnerskim, Solution Support a Success Trackiem?

Serwis typu smartnet i serwis partnerski obsługują tylko infrastrukturę Cisco. Solution Support obsługuje także infrastrukturę łączoną, w której występuje Cisco wraz z innymi producentami, warunkiem jest posiadanie przez klienta kontraktu serwisowego z firmami, których rozwiązanie jest częścią infrastruktury. Serwis Success Track to usługa zawierająca w sobie funkcjonalności Solution Support oraz dodatkowe, takie jak dostęp do portalu CX Cloud służącego do zarządzania zakupionymi serwisami, dostęp do sesji technicznych z inżynierami producenta w wersji jeden na jeden lub jeden do wielu, etc.

Czy wykupienie Serwisu Cisco jest obowiązkowe?

Zakup Serwisu Cisco nie jest obowiązkowy, ale zalecany. Nie wykupując usług serwisowych dla sprzętu Cisco, trzeba mieć świadomość, że domyślna gwarancja producenta nie zapewnia dostępu do poprawek oprogramowania i pomocy technicznej. Co więcej, w przypadku awarii średni czas wymiany sprzętu u producenta wynosi 10 dni, podczas gdy firmy korzystające ze wsparcia serwisowego Axians mogą skrócić ten czas nawet do 2 godzin.

S&T od ponad 10 lat posiada status Złotego Partnera Cisco. Wiąże się to m.in. z uprawnieniami do sprzedaży producenckich pakietów utrzymaniowych oraz oferowania własnych usług serwisowych w oparciu o wiedzę poświadczoną certyfikatami od Cisco. W efekcie jako jedna z kilku firm w Polsce jesteśmy w stanie zaoferować autorską usługę Serwisy Cisco, poszerzającą zakres obowiązywania oryginalnej gwarancji producenta. Więcej o funkcjonowaniu Serwisów Cisco w S&T, zakresie ich działania oraz płynących z nich korzyściach biznesowych można się dowiedzieć tutaj.

Zobacz pozostałe aktualności