W tym roku pracownicy Axians wsparli wielodzietną rodzinę z Wielkopolski. Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji kilkudziesięciu i otwartym sercom udało nam się nie tylko pomóc, ale także zrealizować świąteczne marzenia.

Święta Bożego Narodzenia oznaczają kolejną edycję akcji Szlachetna Paczka. Dla pracowników Axians to już dziesiąta okazja do wsparcia potrzebujących rodzin. W ramach tegorocznej zbiórki udało się wesprzeć panią Patrycję, pana Piotra oraz pięcioro ich dzieci, z których najstarsze ma 13 lat, a najmłodsze 7 miesięcy.

Jak wskazuje tegoroczna edycja Raportu o Biedzie przygotowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki, blisko 2,5 mln osób w Polsce żyje w budynkach, w których przecieka dach, nie ma szczelnych okien czy drzwi, a na ścianach i sufitach wyraźnie występuje wilgoć. To ostatnie wyzwanie dotknęło również rodzinę wspierają przez pracowników Axians – zawilgocenie domu sprawiło, że tak istotne meble jak łóżka dziecięce są nieużywalne.

Rodzina pani Patrycji i pana Piotra uwielbia razem spędzać czas, a pomimo przeciwności losu trzyma się razem, doceniając, że odnajdują w sobie wzajemne wsparcie. Zebrana suma pieniędzy umożliwiła przede wszystkim spełnienie najpilniejszych potrzeb rodziny: zakup łóżeczka i łóżka dziecięcego oraz żywności trwałej. W paczce znalazły się również środki czystości, obuwie dla 5-latka, wyposażenie mieszkania takie jak koce, poduszki czy rozkładana suszarka do prania. Nie zabrakło również szczególnych upominków dla każdego członka rodziny: perfum, paletki cieni do powiek, lalek, zdalnie sterowanego samochodu i helikoptera.

Dziękuję wszystkim dobroczyńcom, którzy wzięli udział w akcji i pomogli w odnowieniu wyposażenia domu tej rodziny z Wielkopolski. Realna siła Waszego wsparcia jest nie do przecenienia – to dzięki Wam członkowie rodziny mogą poczuć moc ludzkiej empatii oraz solidarności.

Zobacz pozostałe aktualności