Zespół Axians dostarczył licencje i rozpoczął wdrożenie obiegu faktur zakupowych w systemie SAP. Zaprojektowane rozwiązanie wykorzystywać będzie technologię OpenText i Fiori.

Firma Axians wdroży oprogramowanie do obsługi procesu obiegu faktur zakupowych w oparciu o system SAP Invoice Management by OpenText (VIM) oraz Information Capture by OpenText (OCR – optyczne rozpoznawanie tekstu). Podstawowym założeniem projektu jest implementacja procesu obiegu dokumentów zakupowych, oparta o konfigurację systemu bez konieczności tworzenia nowych rozszerzeń programistycznych. Nowe rozwiązanie umożliwi także wszystkim użytkownikom akceptację faktur na urządzeniach mobilnych poprzez interfejs SAP Fiori.

Zaoferowane przez zespół Axians rozwiązanie informatyczne bazuje na wykorzystaniu archiwum OpenText. Technologia ta zapewnia wysoce skalowalne narzędzie do archiwizacji i zarządzania cyklem życia informacji korporacyjnych dla szerokiej gamy ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych treści, takich jak wiadomości e-mail, pliki danych z systemów, wiadomości błyskawiczne, wpisy internetowe i społecznościowe.

Nowe rozwiązanie pozwoli na wyeliminowanie czasochłonnych czynności związanych z manualnym wprowadzaniem danych czy weryfikowaniem faktur zakupowych. VIM ma wbudowaną w sobie bardzo przydatną funkcjonalność ekstrakcji danych z dokumentów (OCR – Optical Character Recognition), przekształcającą obrazy w tekst. Proces ten wykorzystuje zarówno inteligentne mechanizmy machine learning, a dodatkowo bierze pod uwagę dane z systemu SAP (np. identyfikatory otwartych zamówień). Dzięki implementacji systemu Sanok Rubber Company będzie mógł zdecydowanie skrócić czas obsługi płatności oraz obniżyć koszty obsługi procesu.

Sanok Rubber Company to europejski lider w zakresie produkcji wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Grupa Sanok Rubber działa na całym świecie – posiada 13 spółek-córek, które działają w Polsce, Rosji, Chinach, Niemczech, Francji, Meksyku oraz na Białorusi i Ukrainie. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Axians specjalizuje się w realizacji projektów z zakresu wdrożeń systemów ERP w oparciu o technologie największych dostawców aplikacji biznesowych. Firma oferuje m.in. wdrożenia systemów z zakresu zaawansowanej analityki danych w oparciu o SAP, a także projektuje rozwiązania oparte zarówno o klasyczne hurtownie danych SAP BW, jak i te bazujące na platformie SAP HANA. Axians realizuje także projekty informatyczne w obszarze zarządzania majątkiem oraz ECM (Enterprise Content Management). Ponadto jako jeden z największych partnerów serwisowych SAP w Polsce wspiera swoich Klientów w strategicznym doradztwie biznesowym i konsekwentnym rozwoju aplikacji.

Zobacz pozostałe aktualności