• Bank Gospodarstwa Krajowego
  Klient
 • grudzień, 2018
  data realizacji
 • Hitachi Content Platform (HCP)
  technologie

Axians dostarczyło i skonfigurowało trwały nośnik danych w oparciu o system obiektowy Hitachi Content Platform (HCP) dla Banku Gospodarstwa Krajowego.

BGK to polski bank należący do Skarbu Państwa, specjalizującym się w obsłudze sektora finansów publicznych. Jego głównym zadaniem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju kraju. Funkcje swoją realizuje przez wsparcie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Bank odgrywa kluczową rolę w procesie konsolidacji finansów publicznych oraz w zarządzaniu programami europejskimi i dystrybucji środków unijnych w skali krajowej i regionalnej.

BGK zdecydował się na zlecenie Axians wdrożenia trwałych nośników danych, które umożliwiają zapis danych, w formacie który umożliwia tylko ich odczyt – niemożliwe jest ich usunięcie ani modyfikacja przed oznaczoną datą. Zespół Axians zrealizował dla BGK projekt kompleksowej implementacji trwałego nośnika danych – od doboru i kupna sprzętu, przez jego dostawę i instalację, aż po konfigurację nośnika i usługi serwisowe. Rozwiązanie oferowane przez Axians spełnia wszystkie wymagania KNF oraz posiada wymagane polskie certyfikaty bezpieczeństwa.

Axians ma ponad 20-letnie doświadczenie w implementacji tego rodzaju funkcjonalności i posiada doświadczony zespół certyfikowanych ekspertów w tym zakresie. Firma jest jednym z największych autoryzowanych partnerów firmy Hitachi Vantara, która jest światowym liderem w produkcji oprogramowania opartego o system obiektowy, które jest przeznaczone do tego typu nośników.

Korzyści dla klienta

 • Spełnienie wymogów regulacyjnych Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zapisywania i przechowywania danych,
 • Dostęp do certyfikowanego zespołu inżynierów serwisowych w trybie 24/7/365,
 • Zmniejszenie kosztów przechowywania plików dzięki przeniesieniu wybranych danych ze standardowych serwerów do pamięci obiektowej.

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu?

Zostaw nam swój adres e-mail, a my prześlemy Ci więcej szczegółów.

Napisz do nas

Zobacz podobne projekty