Cargotec, fińska firma produkująca i dostarczająca inteligentne systemy do obsługi przeładunków, kontynuuje wieloletnią współpracę z Axians w ramach nowej umowy. Międzynarodowy projekt obejmuje migrację 11-letniego systemu Infor LN do najnowszej wersji oraz dostosowanie obszarów finansów, dystrybucji i logistyki do polskiego otoczenia prawnego i biznesowego.

Axians podpisało umowę z Cargotec Corporation z siedzibą w Finlandii na zrealizowanie migracji polskiego oddziału firmy z 11-letniego systemu Infor LN (FP7) do najnowszej wersji Infor LN 10.7. W ramach tego międzynarodowego projektu integrator IT będzie współpracował ze skandynawskimi firmami Midport i Tietoevry.

Cargotec Poland będzie korzystał z polskiej lokalizacji oraz dodatkowego pakietu Polskich Rozszerzeń Biznesowych dla Infor LN 10.7 dostarczonego przez Axians. Rozważane jest również poszerzenie zakresu projektu o integrację z Krajowym Systemem e-Faktur, który od 2024 roku będzie obowiązkowym narzędziem dla wszystkich biznesów działających w Polsce.

Dzięki wsparciu Axians możliwa będzie obsługa obowiązujących w Polsce wymagań prawnych i biznesowych dotyczących obszarów takich jak: finanse, dystrybucja czy logistyka, a co za tym idzie, usprawnienie pracy ok. 1100 pracowników, w tym ok. 300 użytkowników systemów Infor LN i Infor ION.

Nowo podpisana umowa otwiera kolejny rozdział współpracy między Axians a Cargotec Corporation. Poprzednie projekty realizowane przez nas dla fińskiej firmy obejmowały m.in. konsultacje w zakresie logistyki, produkcji i planowania, wsparcie polskiej lokalizacji systemu Infor, wdrożenie JPK oraz innych rozwiązań wspierających obszar finansowy. Dzięki temu możliwe było m.in. uzyskanie wglądu w wyniki biznesowe, przyśpieszenie realizacji zamówień oraz fakturowania, usprawnienie komunikacji w łańcuchu dostaw i realne wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 w życie.

Start nowego systemu w dwóch zakładach produkcyjnych Cargotec w Polsce (spółki Hiab i Kalmar w Stargardzie) jest planowany na marzec 2023 roku. Pierwsze zadanie w ramach projektu zostało już zrealizowane natychmiast – przygotowanie i dostawa 25 wybranych standardowych rozwiązań w technologii Infor Extensibility (TX). W niedalekiej przyszłości będą mogły one być dostosowane do specyfiki chmury obliczeniowej i przeniesione do niej.

Zobacz pozostałe aktualności