W czerwcu rozpoczął się nowy projekt wsparcia IT realizowany na rzecz jednostek Alstom w Polsce, serwisujących pociągi Pendolino oraz produkujących pociągi regionalne i składy metra.

Axians dostarczy usługi wsparcia dla infrastruktury informatycznej zainstalowanej w biurach i zakładach produkcyjnych Alstom, w których zatrudnionych jest ok. 2800 osób, zlokalizowanych w Chorzowie, Świętochłowicach, Katowicach, Warszawie i Piasecznie. W ramach kontraktu świadczona będzie  również pomoc dla ok. 1400 użytkowników usług  IT w Polsce.

Głównym elementem dostarczanej usługi jest zapewnienie użytkownikom końcowym dostępu do podstawowego środowiska pracy (komputer, system Windows, usługi 0365,  zdefiniowane aplikacje). Istotą projektu było zapoznanie się ze specyficznymi rozwiązaniami IT używanymi przez grupę Alstom. W ramach kontraktu opracowano również odpowiednią dokumentację BHP umożliwiającą świadczenie usług wsparcia IT zgodnie z polskimi przepisami i rygorystyczną polityką bezpieczeństwa zamawiającego.

Grupa Alstom to klient o globalnych standardach, potrzebach i wymaganiach.

Tego rodzaju kontrakty, mogą być obsługiwane jedynie przez firmy o międzynarodowym zasięgu. S&T wspiera już pracowników Alstom w  Chorwacji, Rumunii i Republice Czeskiej. Decyzja o powierzeniu nam kolejnego projektu w Polsce oznacza zaufanie i uznanie naszego doświadczenia w obsłudze dużych międzynarodowych projektów IT – mówi Adam Sajewicz, Managed Services Manager Axians w Polsce.

Alstom jest międzynarodowym koncernem działającym w branży transportowej, zatrudniającej blisko 40 tys. pracowników w ponad 60 krajach. Axians pozyskało ten kontrakt dzięki wieloletniej współpracy z globalnym dostawcą usług IT – firmą Computacenter, której jest jednym z kluczowych partnerów na terenie Europy.

Axians należy do międzynarodowej sieci partnerów Computacener, która łączy globalny zasięg z lokalnym doświadczeniem w realizacji usług IT. W ramach stałej współpracy z Computacenter, Axians w Polsce świadczy także podobne usługi dla koncernu General Electric, który w 2015 r. przejął część energetyczną grupy Alstom.

Zobacz pozostałe aktualności