• Hyva Polska
  Klient
 • styczeń, 2018
  data realizacji
 • Infor LN
  technologie

Projekt wykonany przez Axians na potrzeby firmy Hyva Polska to przykład realizacji z zakresu wdrażania systemów klasy ERP. Polegał na migracji używanego do tej pory przez Klienta systemu Infor LN do najnowszej wersji, przy jednoczesnej optymalizacji obsługiwanych procesów. Zmiana była związana z rozwojem międzynarodowego holdingu, do którego należy polska spółka.

Grupa Hyva jest jednym z największych na świecie producentów i dostawców rozwiązań dla przemysłu samochodowego. Oferuje produkty związane z hydraulicznymi systemami załadunku i rozładunku towarów, obsługując ponad 40% światowego rynku hydrauliki. Koncern posiada 37 oddziałów na całym świecie, produkcję realizuje w 12 zakładach, a działalność prowadzi w ponad 130 krajach. Ciągły rozwój spółek grupy doprowadził do decyzji o ujednoliceniu wykorzystywanych narzędzi informatycznych i migracji z dotychczasowych 15 różnych systemów klasy ERP do jednego rozwiązania – Infor LN. W polskiej spółce proces ten był wspierany przez zespół S&T.

Zamodelowanie procesów obsługiwanych przez Hyva Polska w ramach globalnego narzędzia informatycznego Grupy, wymagało odpowiedniej strategii. Niektóre standardowe procedury wymuszały dostosowanie systemu do lokalnych uwarunkowań rynkowych. Obsługę innych umożliwiła polska lokalizacja oprogramowania Infor LN. System w standardowej wersji jest dostosowany do lokalnej legislacji 35 krajów, także Polski. Dzięki temu wymagania prawne wielu państw zostały uwzględnione w jednym, spójnym środowisku bez potrzeby wprowadzania dodatkowych zmian.

Korzyści dla klienta

 • Ujednolicenie operacji i procesów obsługiwanych w różnych spółkach na całym świecie w ramach jednego systemu,
 • Obniżenie kosztów utrzymania rozwiązań IT poprzez redukcję dublujących się funkcjonalnie systemów,
 • Łatwy dostęp do danych oddziałów rozlokowanych w kilkudziesięciu krajach,
 • Zapewnienie prostej, półautomatycznej migracji do nowszych wersji oprogramowania w przyszłości.

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu?

Zostaw nam swój adres e-mail, a my prześlemy Ci więcej szczegółów.

Napisz do nas

Zobacz podobne projekty