• Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
  Klient
 • styczeń, 2019
  data realizacji
 • SAP S/4HANA, SAP FM
  technologie

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez Axians dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych to jednostka gospodarująca rezerwami strategicznymi oraz tworząca i utrzymująca zapasy różnorodnych produktów (leczniczych, medycznych, żywnościowych, rolnych, itp.). Instytucja ta nadzoruje również realizację przez przedsiębiorców i handlowców prowadzących działalność w zakresie wytwarzania i obrotu paliwami obowiązków w zakresie tworzenia i utrzymywania odpowiedniego poziomu zapasów obowiązkowych ropy naftowej i paliw. Na rzecz RARS firma Axians dokonała wdrożenia systemu SAP ERP (S4/HANA) w obszarach: finanse i księgowość, środki trwałe, budżet, kadry, płace, gospodarka magazynowa, magazyn wysokiego składowania, sprzedaż i dystrybucja, zakupy i zaopatrzenie. Wdrożenie obejmowało część jawną i niejawną w obszarze logistyki (magazyn wysokiego składowania). Prace prowadzone były w centrali jednostki, sześciu oddziałach terenowych i trzynastu składnicach RARS zlokalizowanych na terenie Polski.

Korzyści dla klienta

 • Sprawniejsze zarządzanie, integracja i bezpieczeństwo danych, a także zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury IT.
 • Uelastycznienie procesów wewnętrznych oraz usprawnienie i przyspieszenie komunikacji między poszczególnymi działami w instytucji (zwiększenie wydajności).
 • Uzyskanie wsparcia przy prowadzeniu działalności operacyjnej i podejmowaniu decyzji biznesowych dzięki pomocy narzędzi do gromadzenia i analizy danych (łatwość i szybkość prowadzenia wydajnych analiz).
 • Możliwość sprawnego raportowania operacyjnego i zarządczego oraz tworzenia modeli biznesowych idealnie dostosowanych do potrzeb użytkowników końcowych.

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu?

Zostaw nam swój adres e-mail, a my prześlemy Ci więcej szczegółów.

Napisz do nas

Zobacz podobne projekty

Aplikacje biznesowe i analiza danych Instytucje rządowe i samorządowe

Wsparcie i rozwój systemu ERP

Dowiedz się więcej
Aplikacje biznesowe i analiza danych Instytucje rządowe i samorządowe

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Dowiedz się więcej
Aplikacje biznesowe i analiza danych Instytucje rządowe i samorządowe

Zintegrowany system zarządzania dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Dowiedz się więcej
Aplikacje biznesowe i analiza danych Instytucje rządowe i samorządowe

Nowe funkcjonalności systemu do monitorowania poziomu radiacji

Dowiedz się więcej